Jesteście ciekawi jak wyglądają przygotowania do nagrania utworu w studio? Jeden z wokalistów disco polo postanowił podzielić się z wami krótkim filmikiem.

Share on facebook
Share on twitter
250
Udostępnień
2,5k
Wyświetleń

Praca w studio trwa często nawet kilkanaście godzin wszystko po to by w efekcie trafił do was idealnie nagrany wokal.

Formacja Milano to jeden z czołowych przedstawicieli nurtu polskiej muzyki tanecznej. Grupa zaistniała na rynku muzycznym w marcu 1993 roku w składzie Andrzej Borowski, Bogdan Borowski i Tomasz Sidoruk. W 2000 roku panowie postanowili wyjechać na stałe do USA czego wynikiem było zakończenie działalności przez zespół. We wrześniu 2009 roku nastąpił przełom. W wyniku współpracy pomiędzy firmą fonograficzną Green Star, a Tomkiem Sidorukiem, udało się powołać do życia formację Milano w nowym, odmłodzonym składzie. Obecnie grupę tworzą Mirosław Alan Trzciński pochodzący z Działdowa wraz z tancerzami, którzy uprzednio byli członkami zespołu Marcina Siegieńczuka, tj. Adam, Jacek oraz Kamil.

Mirek to młody pełny energii i charyzmy wiecznie uśmiechnięty wokalista. Chodź jako małe dziecko marzył by zostać murarzem los spłatał mu figla i dziś jest rozpoznawalną gwiazdą muzyki disco polo. Nie wyobraża sobie już życia bez muzyki, to właśnie ona jest lekiem na wszystko.

Jak się okazuję życie wokalisty też wymaga poświęceń. Wiele dni poza domem, męczące trasy koncertowe i kilkugodzinna praca w studio nagraniowym. A wszystko po to by w rezultacie trafił do was dopracowany i idealnie nagrany utwór. Mirek postanowił pokazać wam jak pokrótce wygląda całe przygotowanie przed ostatecznym nagraniem piosenki. Na swój profil społecznościowy wrzucił film na którym ćwiczy wokal w Jorsh Studio.

Czasem pytacie jak wygląda przygotowanie do nagrania nowej piosenki. Oczywiście każdy nowy numer trzeba ośpiewać. By nie złapać chrypy zróbcie sobie rozgrzewkę. Takie ćwiczenia znajdziemy np:YouTube. Sprawdzić trzeba koniecznie czy tonacja odpowiada do Waszej skali głosu. Warto też zarejestrować to co śpiewacie podczas próby by potem posłuchać i pomyśleć nad interpretacją oraz skorygować błędy. Kiedy stwierdzicie, że jesteście przygotowani to jedziemy tu Andrzej Jorsz😜 W kryzysie wspieramy Ludzi i Firmy z Polski.

Opublikowany przez Mirosława Alana Trzcińskiego Piątek, 24 kwietnia 2020

Jak widzicie najważniejsze jest najważniejsza jest rozgrzewka strun głosowych. Rozśpiewanie i wykonanie ćwiczeń głosowych. Kolejno kilka razy pośpiewać nagrywany utwór by w efekcie uzyskać to czego się oczekuje. Być może taki film pomoże wielu początkującym wokalistom jak zabrać się do nagrywania wokali w domowym studio.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+

Masz newsa? Napisz do redakcji:

RelatedPosty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *