Koncerty i wszelkiego rodzaju imprezy odwołane aż do przyszłego roku! Mnóstwo osób pozbawionych jedynego wynagrodzenia. Co dalej z branża muzyczną?

Share on facebook
Share on twitter
653
Udostępnień
2,9k
Wyświetleń

Przecież każda impreza potrzebuje mnóstwa osób zaangażowanych do jej stworzenia. Jak mają zarobić na utrzymanie swoje i swoich rodzin?

Niestety premier Rzeczypospolitej Polskiej twierdzi jasno, że branża muzyczna jest najmniejszą gałęzią przemysłu. Dlatego też zadecydowano, że najbliższe imprezy zbyt szybko się nie odbędą. Jak twierdzi doradca Światowej Organizacji Zdrowia może stać się to dopiero jesienią 2021 roku. Co więc z wszystkimi osobami pracującymi chociażby przy Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie. Do organizacji takiego przedsięwzięcia potrzebni są nie tylko zespoły i wokaliści muzyki disco polo.

Koncerty to dla wielu artystów jedyne źródło dochodu, z którego wypłacane są także wynagrodzenia dla managerów i ekip technicznych: dźwiękowców, oświetleniowców i wielu innych osób pracujących przy koncertach. Dziś, z powodu epidemii, większość branży muzycznej została bez pracy, a tym samym – bez dochodów.

Bezsprzecznie jest to, że zdrowie ludzkie jest najważniejsze i w tym przypadku stoi ono ponad wszystko. Lecz czy jest szansa by decyzja o tak długim zablokowaniu imprez zostanie zniesiona szybciej? Faktem jest, że rząd przy okazji tworzenia tarczy antykryzysowej ujął w niej dotacje dla artystów i podmiotów zajmujących się szeroko pojętą działalnością kulturalną lecz to trochę za mało jak na dwa lata.

Wokaliści disco polo nie załamują się i na bieżąco wydają kolejne teledyski i utwory audio. W studio i w domowym zaciszu pracują nad kolejnymi utworami. Mamy nadzieję, że wszystko wróci szybko do normy, a koncerty powrócą szybciej niż jesienią 2021 roku.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on google
Google+

Masz newsa? Napisz do redakcji:

RelatedPosty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *